10.07.19
Waszyngton inaczej / 2 dni

KONTAKT


WYCIECZKI

Wodospad Niagara / 2 dni

WYJAZD [email protected]Miejsce:    

Stan Nowy Jork

Zakwaterowanie:    

Hotel klasy turystycznej tuż przy wodospadzie (spacerkiem ok. 10 minut)

Wyżywienie:    

własne

Transport:    

autokar lub wygodny minibus

Rodzaj wyjazdu:    

wycieczka objazdowa

Udogodnienia:    

Zwiedzanie wodospadu ze wszystkich możliwych punktów od strony Stanów Zjednoczonych, ale dla chętnych możliwe jest przejście do Kanady (w czasie wolnym).

Plan wycieczki:

1 dzień: Wyjazd z Nowego Jorku, Wallington, Garfield, Linden, Perth Amboy, Trenton i Filadelfii we wczesnych godzinach porannych, w czasie podróży przystanki na kawę etc. Przyjazd do Niagary ok. godz 3 pm. Spacer na wszystkie punkty widokowe od str. USA m in. kładka, "kozia wyspa", spokojny rejs stateczkiem turystycznym wzdłuż wodospadu z pokładu którego widok Niagary pozostawia niezapomniane wrażenia oraz spacer pod wodospadem z tzw. "Jaskini Wiatrów". Dla chętnych organizujemy przejazd na obiadokolację. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny (w tym czasie można podziwiać przepiękne iluminacje świetlne wodospadu, przejść do Kanady lub spędzić czas w kasynie). Nocleg.
2 dzień: Rano wyjazd do Starego Fortu nad Jeziorem Ontario. Tam, wśród najstarszych historycznie budowli militarnych w stanie Nowy Jork pobyt ubarwiają postaci żołnierzy z epoki XVIII i XIX wieku, a z brzegu jeziora (przy sprzyjającej pogodzie) można zobaczyć miasto Toronto w Kanadzie. W tym dniu możliwa jest również wizyta w "Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej", uznanego przez Kościół Ktolicki jako miejsce cudów i którego powstanie zawdzięcza się Polonii. W czasie drogi powrotnej wizyta w winnicy na zakupy wyjątkowego wina o nazwie "Niagara" (dla chętnych istnieje możliwosć degustacji) w malowniczym miejscu krainy jezior "paluszkowych" (w bliskiej odległości dom Amiszów) następnie przystanek i około godzinny pobyt w niesamowitym kanionie wodospadów. Przyjazd z powrotem na miejsce ok. godz.8-10pm.

Uwaga! Możliwa jest zmiana kolejności zwiedzanych miejsc z przyczyn niezależnych od organizatora!

Cena zawiera:    

-przejazd autokarem lub wygodnym minibusem(w zależności od ilości uczestników),
-realizację programu zwiedzania z polskim przewodnikiem,
- nocleg w hotelu w pobliżu Niagary (zakwaterowanie: dwie osoby w pokoju, dopłata do "jedynki" wynosi $50),
-przejście kanionem wodospadów.    -Kosztów biletów wstępu na wszystkie atrakcje ok. $55 (przepłynięcie stateczkiem pod wodospadem,przejście pod kaskadą "Welon Pani Młodej", zwiedzanie starego fortu nad Jeziorem Ontario).
-Kosztów wyżywienia,
-Kosztów osobistego ubezpieczenia medycznego KL i NW,
-Kosztów zwyczajowych napiwków dla kierowcy i przewodnika (ok. $ 2/osobę).
 

Cena nie zawiera:

-Kosztów biletów wstępu na wszystkie atrakcje ok. $55 (przepłynięcie stateczkiem pod wodospadem,przejście pod kaskadą "Welon Pani Młodej", zwiedzanie starego fortu nad Jeziorem Ontario).
-Kosztów wyżywienia,
-Kosztów osobistego ubezpieczenia medycznego KL i NW,
-Kosztów zwyczajowych napiwków dla kierowcy i przewodnika (ok. $2/osobę).

WRÓĆLUFTHANSA
LOT
APPLE VACATIONS
ITAKA