10.07.19
Waszyngton inaczej / 2 dni

KONTAKT


WYCIECZKI

Boston / 2 dni

WYJAZD [email protected]Miejsce:    

Massachusetts, Nowa Anglia

Zakwaterowanie:    

Hotel klasy turystycznej (2 osoby w pokoju)

Wyżywienie:    

śniadanie w niedzielę

Transport:    

autokar lub wygodny minibus

Rodzaj wyjazdu:    

wycieczka objazdowa

Udogodnienia:    

Rejs katamaranem na fotograficzny połów wielorybów, główną atrakcją tej wycieczki!

Plan wycieczki

1 dzień: Wyjazd w godzinach porannych (5am-7am) z Filadelfii, Trenton, Linden, Wallington i Nowego Jorku. Przejazd (z przystankiem) do Plymouth kolo Bostonu, a tam odwiedziny u pierwszych kolonistów tzw. "Ojców Pielgrzymów". Zwiedzanie wioski w stylu skansenu oraz sympatyczna rozmowa z ludźmi z epoki, którzy przekonują, że jesteśmy na terenach Nowej Anglii w roku 1620! Zajmują się czynnościami dnia powszechnego od pracy na roli poprzez gotowanie do rzemiosł tak jakby w istocie przenieśli się w czasie do siedemnastego wieku. Następnie wizyta w wiosce Indian z tamtych czasów, w której mieszkają prawdziwi Indianie oraz na statku Myflower, którym przybyli pierwsi koloniści. Przejazd do Bostonu i spacer w centrum tzw. szlakiem wolności, ukazującym najważniejsze miejsca z początków rewolucji amerykańskiej, gdzie historyczne budowle świetnie wkomponowane są we współczesną architekturę miasta. Czas wolny w Quincy Market czyli tam gdzie pub'y irlandzkie, bary i restauracje oraz sklepy z pamiątkami. Przejazd na nocleg. W tym dniu możliwa jest tez krótka wycieczka do Salem, słynnego miasta czarownic (dodatkowy koszt $15, tylko wtedy jeśli wszyscy uczestnicy wyrażą zgodę i czas na to pozwoli).
2 dzień: Po śniadaniu wyprawa Katamaranem w ocean na "fotograficzny połów" wielorybów. Spotkanie na żywo z największymi wielorybami świata, które pływają (a nawet skakają) w bezpiecznej odległości od statku. Czasami można zobaczyć też Delfiny, a nawet i rekiny! Po rejsie przejazd do Uniwersytetu Harvarda i spacer po zabytkowej już części tej najbardziej prestiżowej uczelni Stanów Zjednoczonych i wyjazd w drogę powrotną. Przybycie na miejsce około godz. 8-10pm.

Cena zawiera: 

*przejazdy autokarem lub wygodnym minibusem (uzależnione od ilości uczestników),
*organizację programu zwiedzania z polskim przewodnikiem,
*nocleg (zakwaterowanie minimum dwie osoby w pokoju,a dopłata do "jedynki" wynosi $70),

Cena nie zawiera:

*koszty biletów wstępu (ok.$90 na wszystkie atrakcje w programie: wioska osadników i indian,statek Mayflower,rejs katamaranem w ocean),
*kosztów osobistego ubezpieczenia medycznego (Koszty Leczenia i Następstw Nieszczęśliwych Wypadków),


WRÓĆLUFTHANSA
LOT
APPLE VACATIONS
ITAKA