10.07.19
Waszyngton inaczej / 2 dni

KONTAKT


WYCIECZKI

Dookoła USA. Podróż marzeń / 19 dni

WYJAZD [email protected]Miejsce:    

Ponad 20 stanów USA

Zakwaterowanie:   

hotele i motele klasy turystycznej 2-3***( zakwaterowanie 2 osoby w pokoju )

Wyżywienie:    

w niektórych hotelach śniadania, pozostałe własne

Transport:    

autobus lub wygodny minibus

Rodzaj wyjazdu:    

wycieczka objazdowa i krajoznawcza

Udogodnienia:

Uwaga! do tej wycieczki można się "dołączyć i odłączyć" w każdym miejscu i punkcie programu. O wszelkie uzgodnienia na ten temat i specjalną indywidualną wycenę prosimy o kontakt z biurem Ampol :
[email protected], lub nr tel w USA 609 647 9054.
Istnieje również możliwość przedłużenia wycieczki o jeden dzień przeznaczony na zwiedzanie stolicy USA-Waszyngtonu (dodatkowy koszt $ 150/osobę z noclegiem).
ORGANIZATOR NIE ODPOWIADA ZA NIEZREALIZOWANIE PROGRAMU Z POWODÓW NA KTÓRE NIE MA WPŁYWU!

Plan wycieczki

1 dzień (13 sierpnia)    
Zwiedzanie Nowego Jorku: rejs na wyspę ze Statua Wolności,Broadway,Budynek giełdy na Wall Street, WTC1 wyjazd na taras widokowy na 104 piętrze, Katedra Świętego Patryka, Centrum Rockefellera, Time Square, przejazd na nocleg.
2 dzień (14 sierpnia)    
Całodniowy przejazd z częstymi przystankami (posiłki, kawa, toaleta) przez Wirginię do Tennessee, nocleg.
3 dzień (15 sierpnia)    
Przejazd do Memphis. W tym dniu priorytetem jest zwiedzanie rezydencji Elvisa Presley’a, dom w którym mieszkał król Rock&Roll'a, jego grób, kolekcja złotych i platynowych płyt, muzeum kadilaków, odrzutowców. W miarę wolnego czasu możliwy krótki postój w Nashville-stolicy stanu i muzyki Country na rozrywkowym Broadway’u czyli tam gdzie lokale z żywą muzyką oraz sklepy z pamiątkami Country oraz wizyta w Sun Studio i na muzycznej Beale Str. Nocleg
4 dzień (16 sierpnia)    
Przejazd przez stan Oklahoma do Teksasu. Przystanki w ciekawych miejscach historycznej „Route 66” oraz na wyjątkowego teksańskiego Steka w wyjątkowym teksańskim lokalu. Nocleg.
5 dzień (17 sierpnia)    
Przejazd do Nowego Meksyku. Zwiedzanie Santa Fe, przepięknego miasta w stylu architektury Adobe, stolicy stanu i kultur społeczności tego regionu. Wizyta przy słynnych schodach Św. Józefa. Możliwość zakupu pamiątek od oryginalnych Indian Apache, Navajo. Nocleg.
6 dzień (18 sierpnia)    
Od Nowego Meksyku przez Canyon de Chally do Monument Valley czyli przejazd przez krainę fantazyjnych formacji skalnych. W drodze przystanek w rezerwacie Navaho przy pomniku Code Talkers. Wizyta na punkcie widokowym słynnego zakrętu rzeki Kolorado tzw: Horseshoe Bend i nad zaporą Glen. W czasie jazdy przystanki na zdjęcia w najciekawszych i najsłynniejszych miejscach "Dzikiego Zachodu", malownicze krajobrazy, wspaniałe pejzaże! Nocleg.
7 dzień (19 sierpnia)    
Po śniadaniu kontynentalnym przejście, dostarczające niezapomnianych emocji, poprzez niesamowity Kanion Antylopy. Następnie przejazd do Wielkiego Kanionu Kolorado od strony południowej krawędzi. Grand Canyon uważany za cud natury nr 1 na świecie roztacza z tego miejsca swoje najwspanialsze widoki. Istnieje możliwość przelotu helikopterem nad Kanionem (dodatkowy koszt ok.$230). Przejazd na nocleg do Las Vegas, a po zakwaterowaniu w hotelu czas wolny (Nocleg w Downtown lub przy Strip : 2 noce w tym samym hotelu).
8 dzień (20 sierpnia)    
Zwiedzanie Las Vegas,”Strip”: najwspanialsze kasyna, pokazy tańczących fontann, spektakle i inne atrakcje. Czas wolny i rozrywka, nocleg w Las Vegas. W tym dniu możliwa jest kilkugodzinna wycieczka do Parku Narodowego Death Valley-najcieplejszego miejsca na ziemi i najniżej usytuowanego na zachodniej półkuli, (koszt $130) lub do Doliny Ognia-formacji łuków skalnych złocistego piaskowca (koszt $80).Wycieczki uzależnione są od temperatury.
9 dzień (21 sierpnia)    
W drodze do Los Angeles przystanek w „mieście widmo” z „dzikiego zachodu”, a w „Mieście Aniołów” legendarne miejsca związane ze światem filmu czyli: Bulwar Hollywood, Dolby Theater(miejsce wręczania Oscarów ), Chinese Theater (odciski dłoni i stóp aktorów), Aleja Gwiazd. Przejazd przez Beverly Hills i Rodeo Drive, przywitanie z Pacyfikiem na plaży Santa Monika, wzdłuż dzielnicy z willami celebrytów w Malibu. Nocleg za Los Angeles.
10 dzień (22 sierpnia)    
Przejazd niezwykle malowniczą trasą widokową wzdłuż wybrzeża Pacyfiku: misja hiszpańska, plaża słoni morskich, las z sekwojami, panorama Big Sur, przystanki na punktach widokowych trasy, po której tylko przejazd uważany jest za jedną z największych atrakcji turystycznych Kalifornii . Nocleg w okolicy San Francisco.
11 dzień (23 sierpnia)    
Całodzienne zwiedzanie San Francisco. Rejs na Alcatraz do słynnego muzeum-więzienia (lub rejs po zatoce San Francisco tylko w przypadku gdy Alcatraz będzie zamknięte z nieprzewidzianych przyczyn), pełen wspaniałych wrażeń przejazd tramwajem linowym po wzgórzach miasta, spacer przez Chinatown ,"Kręta ulica", punkt widokowy na most Golden Gate, oraz czas wolny w Fisherman’s Wharf czyli tam gdzie restauracje, bary, sklepy z pamiątkami!. Powrót na nocleg.
12 dzień (24 sierpnia)    
Zwiedzanie Yosemite National Park. Najwyższe wodospady w USA, największe skały granitowe na świecie, przepiękna dolina oraz trasa widokowa są domeną tego Parku Narodowego. Przystanek przy jednym z najstarszych i najpiękniejszych jezior na ziemi Mono Lake. Nocleg w hotelu-kasynie.
13 dzień (25 sierpnia)    
Przejazd w kierunku Idaho przez pustynie Nevady i Wielką Kotlinę. Częste przystanki na kawę, lunch itp oraz m in. przy wyjątkowym kanionie rzeki Snake. Nocleg .
14 dzień (26 sierpnia)    
Całodzienny pobyt w najstarszym na świecie Parku Narodowym Yellowstone: obserwacja dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku, bizony, gejzery, wodospady, jeziora i wspaniała przyroda gór skalistych. Nocleg.
15 dzień (27 sierpnia)    
Przejazd malowniczą trasą widokową w kierunku słynnych pomników wyrzeźbionych w skałach: „Głów Prezydentów” i „Szalonego Konia”. Pobyt w muzeum Indian z plemienia Siuksów, trasy widokowe, piękne góry. W drodze na nocleg możliwy przystanek na punkcie widokowym Parku Narodowego Badlands . Nocleg w Dakocie płd.
16 dzień (28 sierpnia)    
Całodniowa podróż z częstymi przystankami w kierunku Chicago. Możliwy jest postój m.in. w Mitchell (uzależniony od czasu) z jedynym w swoim rodzaju kukurydzianym pałacem (ostatnia możliwość zakupu pamiątek związanych z "Dzikim Zachodem"). Nocleg.
17 dzień (29 sierpnia)    
Zwiedzanie „Wietrznego Miasta” Chicago: panorama miasta z Alei Solidarności, spacer promenadą wzdłuż jeziora Michigan przez Grand Park i Millennium Park do centrum czyli zwiedzanie najistotniejszych atrakcji downtown. Możliwy rejs stateczkiem wycieczkowym po jeziorze Michigan i rzece Chicago (uzależniony od pogody i dodatkowy koszt biletu $20) oraz obiad w polskim bufecie. Przejazd na nocleg.
18 dzień (30 sierpnia)    
Przejazd w kierunku Wodospadu Niagara, Rejs stateczkiem pod wodospadem, punkty widokowe od strony USA, możliwość przejścia do Kanady.Nocleg.
19 dzień (31 sierpnia)    
Przejazd w kierunku Nowego Jorku z przystankami. Wspomnienia miłych wrażeń,przegląd zdjęć. Przyjazd do NYC w godzinach 5-7 pm.

Cena zawiera:

Cena $ 2880 dotyczy programu 19-to dniowego:
( Istnieje również możliwość przedłużenia wycieczki o jeden dzień przeznaczony na zwiedzanie stolicy USA-Waszyngtonu ,dodatkowy koszt $ 150/osobę z noclegiem, wtedy wycieczka trwa 20 dni).
• Przejazd wygodnym podwyższanym minibusem , DVD, CD, siedzenia lotnicze ,klimatyzacja,
• Wszelkie Parkingi i płatne autostrady, mosty itp.
• Noclegi ( standardowo kwaterujemy dwie osoby w pokoju. Osoby pojedyncze lokujemy z drugą osobą pod warunkiem,że jest taka możliwość. Tak więc kalkulacji dokonano dla dwóch osób w pokoju, dopłata do „jedynki” wynosi $ 800, a 3-4 osoby śpiące na 2 dużych łóżkach otrzymują zniżkę w wysokości $150/os.)
Reasumując: 2 osoby w pokoju cena $2880/os.,
3 lub 4 osoby w pokoju cena $2730/os.,
1 osoba w pokoju cena $3680,
W każdym pokoju są dwa łóżka dwuosobowe!
• Realizację programu zwiedzania z polskim przewodnikiem,
• Koszty biletów wstępu na wszystkie wymienione poniżej atrakcje:
- Statua Wolności i taras widokowy w Nowym Jorku, - Rezydencja Elvisa Presleya,
- Santa Fe ,dotacja w kościele,
- Wjazdy na punkty widokowe z programu,
- Przejście Kanionem Antylope,
- Wjazdy do Parków Narodowych : Wielki Kanion,Yosemite,Yellowstone i inne,
- Wszelkie opłaty związane z pobytem we wszystkich Parkach Stanowych i przyrodniczych na trasie wycieczki,.
-"Miasto widmo z dzikiego Zachodu”,
- Las z Sekwojami,
- muzeum więzienie Alcatraz w San Francisco,
- Przejazd kolejką szynową w San Francisco,
- Pomniki „Głowy Prezydentów” i „Szalonego Konia”,
- Rejs stateczkiem pod wodospadem Niagara
Uwaga! osoby ,które nie bedą uczestniczyć w płatnych atrakcjach otrzymają zwrot za nie wykorzystane bilety. Należy powiadomić o tym biuro Ampol Inc. przed wyjazdem, albowiem bilety wymagają wcześniejszej płatnej rezerwacji. Wstępy poza atrakcjami,poprzez które przejeżdżamy zgodnie z trasą wycieczki NIE SĄ OBOWIĄZKOWE !!!

Cena nie zawiera:

• Kosztów innych biletów wstępu (np.rejs stateczkiem w Chicago ok $20) oraz wycieczek fakultatywnych organizowanych na trasie wyjazdu wyłącznie za życzenie uczestników ( Death Valley: $130 ; Dolina Ognia: $80) oraz nie ujętych powyżej,
• Kosztów wyżywienia (ok.$ 20/na dzień/osobę),
• Kosztów biletów lotniczych do i z USA,
• Kosztów osobistego ubezpieczenia medycznego (poza środkami transportu),
• Kosztów dodatkowych atrakcji i wydatków własnych,
• Zwyczajowych napiwków dla kierowcy.

Uwagi dodatkowe

Uwaga!!!
Prosimy o ograniczenie bagażu:
-Na jedną osobę można zabrać jedną walizkę o ciężarze całkowitym nie większym niż 21 kg. oraz bagaż podręczny do 5 kg.
(po przekroczeniu limitu ciężaru walizki 21 kg lub gabarytów podanych poniżej pobierana będzie opłata w wysokości $ 25 za każde 5 kg)
-Suma trzech wymiarów walizki razem z kółkami i uchwytami nie powinna przekraczać 140 cm (długość + szerokość + wysokość= 140 cm),

Proponujemy zabrać:

* wygodne obuwie,
* pelerynę przeciw deszczową,
* ciepłą bluzę,
* ręcznik plażowy,
* strój kąpielowy,
* zapasowe baterie i karty pamięci,
* uśmiech i pozytywne nastawienie :)
Informujemy,że kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora.
ORGANIZATOR NIE ODPOWIADA ZA NIEZREALIZOWANIE PROGRAMU Z POWODÓW NA KTÓRE NIE MA WPŁYWU!


WRÓĆLUFTHANSA
LOT
APPLE VACATIONS
ITAKA