10.07.19
Waszyngton inaczej / 2 dni

KONTAKT


WYCIECZKI

Waszyngton inaczej / 2 dni

WYJAZD [email protected]Miejsce

Waszyngton DC

Zakwaterowanie

Hotel klasy turystycznej

Wyżywienie

śniadanie w hotelu, pozostałe własne

Transport

bus

Rodzaj wyjazdu

wycieczka poznawczo-historyczna

Udogodnienia

Wejście do Kapitolu i innych budynków w stolicy
BEZ KONIECZNOŚCI OKAZYWANIA DOKUMENTÓW!

Plan wycieczki

1 dzień:   Wyjazd z Nowego Jorku, Wallington, Linden, Trenton, Filadelfii w godzinach porannych. W drodze przystanki na kawę,toaletę etc. Przyjazd do Waszyngtonu-stolicy USA około godz. 11 am. Zwiedzanie wewnątrz KAPITOLU głównej siedziby władzy ustawodawczej USA: rotunda, historyczne sale kongresmenów, pomniki i obrazy upamiętniające mężów stanu, osoby zasłużone oraz ważne wydarzenia w dziejach USA. Przejście do największej na świecie BIBLIOTEKI KONGRESOWEJ w której oprócz słynnej czytelni można zobaczyć piękne mozaiki, rzeźby i wystawy ważnych rękopisów, możliwe (kto chce) przejście do budynku SĄDU NAJWYŻSZEGO STANÓW ZJEDNOCZONYCH, krótkie zwiedzanie miejsc dostępnych dla publiczności. Wizyta w ARCHIWUM NARODOWYM gdzie wśród licznych cennych dokumentów znajduje się oryginał Deklaracji Niepodległości i Konstytucji czyli najważniejszych w dziejach USA dekretów ustanawiających istnienie tego państwa i praw obywateli w nim mieszkających.Wejście do TEATRU FORDA, który był miejscem zamachu na Abrahama Lincolna, pierwszego amerykańskiego prezydenta zamordowanego w czasie pełnienia swojego urzędu (loża w teatrze, muzeum i dom w którym zmarł) następnie budynek FBI (na zewnątrz). Przejazd w kierunku słynnego pomnika Marines, który przedstawia moment zatknięcia przez sześciu żołnierzy amerykańskiej flagi na wyspie IWO JIMA (w czasie II Wojny Światowej) oraz pod PENTAGON (główna siedziba dowództwa sił zbrojnych) do pomnika poświęconego ofiarom z 11 września 2001. W drodze na nocleg możliwy jest przystanek na obiadokolację w bufecie. Nocleg.
2 dzień:  Po śniadaniu przejazd w kierunku MOUNT VERNON, rezydencji Jerzego Waszyngtona pierwszego zaprzysiężonego prezydenta USA. Zwiedzanie domu, muzeum i plantacji tego najbardziej zasłużonego w dziejach przywódcy Stanów Zjednoczonych. Przejazd do MONUMENTU LINCOLNA i POMNIKÓW WETERANÓW WOJNY WIETNAMSKIEJ I KOREAŃSKIEJ, następnie pod BIAŁY DOM na sesję zdjęciową przed siedzibą Głowy Państwa i pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Wizyta w przepięknej historycznej KATOLICKIEJ KATEDRZE (wizytowanej przez trzech Papieży) w której m in. odbywał się pogrzeb zamordowanego w zamachu prezydenta JF Kennedy’ego czy Profesora Brzezińskiego. Możliwość wizyty w muzeum NATIONAL GEOGRAPHIC następnie przejazd ALEJĄ AMBASAD przy której ulokowanych jest większość placówek dyplomatycznych oraz przez najstarszą dzielnicę Waszyngtonu GEORGETOWN wśród wspaniałych gregoriańskich kamieniczek. Przerwa na posiłek i zakupy w chińskiej dzielnicy, dla chętnych możliwa jest wizyta w MUZEUM SZPIEGOSTWA LUB KATEDRZE NARODOWEJ w której odbywała się m in uroczystość pogrzebowa Prezydenta Busha (dodatkowy koszt biletu wstępu $9-$25). Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce w niedzielę ok godz. 9-11pm.

Uwagi dodatkowe: 

Zwiedzanie Kapitolu, Biblioteki Kongresowej oraz budynku Sądu Najwyższego wewnątrz odbywa się bez konieczności okazywania jakichkolwiek dokumentów! Jedynie kontrola bezpieczeństwa zabrania wnoszenia ostrych narzędzi i podejrzanych przedmiotów. Fotografowanie mile widziane!
UWAGA ! BIURO AMPOL NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA NIE ZREALIZOWANIE PROGRAMU Z POWODU OKOLICZNOŚCI NA ,KTÓRE NIE MA WPŁYWU. NP W PRZYPADKU ZAMKNIĘCIA , KTÓREGOŚ OBIEKTU WYMIENIONEGO W PROGRAMIE LUB Z POWODU JEGO NIEDOSTĘPNOŚCI.

CENA ZAWIERA

- przejazd autokarem lub wygodnym minibusem (zależy od ilości osób),
-śniadanie w hotelu,
- organizację programu zwiedzania z polskim przewodnikiem,
- wstępy do wszystkich atrakcji z programu
(poza Mount Vernon ok.$20).

CENA NIE ZAWIERA

- kosztów pozostałego wyżywienia (zalecamy zabrać ze sobą kanapki) ,
- kosztów medycznego ubezpieczenia osobistego (Koszty Leczenia i Następstw Nieszczęśliwych Wypadków),
- biletu wstępu do Mount Vernon (ok.$20),
- kosztów dodatkowych atrakcji,dotacji i napiwków.

WRÓĆLUFTHANSA
LOT
APPLE VACATIONS
ITAKA