10.07.19
Waszyngton inaczej / 2 dni

KONTAKT


WYCIECZKI

Dookoła USA. Nowa Trasa! / 16 dni

WYJAZD [email protected]Miejsce:    

około 21 stanów, Parki Narodowe, Kaniony!

Zakwaterowanie:    

Hotele lub motele klasy turystycznej 2-3*** (zakwaterowanie 2 osoby w pokoju)

Wyżywienie:  

w niektórych hotelach śniadania, pozostałe własne

Transport:    

autobus lub wygodny minibus

Rodzaj wyjazdu:    

wycieczka objazdowa i krajoznawcza

Udogodnienia:

Szklana Kładka nad WIelkim Kanionem, Park Yosemite, Kanion Antylopy i Bryce National Park w programie wyjazdu.
- Za zgodą uczestników istnieje możliwość rozszerzenia programu zwiedzania na trasie wycieczki bez dodatkowych opłat (poza wymaganymi biletami wstępów). Ponadto istnieje możliwość dostosowania się do propozycji sugerowanych przez uczestników o ile zostaną one odpowiednio wcześniej zgłoszone.

Plan wycieczki

1 dzień (27 lipca)    
Wyjazd rano z Nowego Jorku. Całodniowa podróż z częstymi przystankami, nocleg.
2 dzień (28 lipca)    
Przejazd przez nietypowe miasteczko Amiszów i dalsza podróż z przystankami: m in. na obiad, w punktach widokowych na rzekę Missisipi, która jest symboliczną granicą wschodu z zachodem USA i Missouri. Nocleg.
3 dzień (29 lipca)    
Rano kolonia piesków preriowych i przystanek na punkcie widokowym w Parku Narodowym Badlands, następnie przejazd do pomników „Głów Prezydentów” i „Szalonego Konia”. Wizyta w muzeum Indian z plemienia Siuksów, trasy widokowe, piękne góry. Nocleg.
4 dzień (30 lipca)    
Całodzienny pobyt w pierwszym na świecie obiekcie ochrony przyrody Yellowstone Park: obserwacja dzikich zwierząt w naturalnym środowisku, bizony, gejzery, jeziora i wspaniała przyroda gór skalistych. Nocleg.
5 dzień (31 lipca)    
Przejazd przez Idaho i pustynie Nevady, przystanek przy malowniczym Kanionie rzeki Snake i wspaniałym wodospadzie zwanym „Małą Niagarą”. Nocleg.
6 dzień (1 sierpnia)    
Przejazd przez Park Narodowy Yosemite. Największe skały granitowe na świecie najwyższe wodospady, wspaniała przyroda gór Sierra Nevada. Nocleg (2 noce w tym samym hotelu).
7 dzień (2 sierpnia)    
Całodzienne zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast w USA San Francisco: Rejs na Alcatraz do słynnego muzeum-więzienia (lub rejs po zatoce tylko w przypadku gdy Alcatraz będzie zamknięte z nieprzewidzianych przyczyn), kręta ulica, przejazd tramwajem linowym po wzgórzach miasta, spacer przez Chinatown, wjazd na most Golden Gate, czas wolny w dzielnicy Fisherman’s Wharf (czyli tam gdzie bary, restauracje z owocami morza i sklepy z pamiątkami.
8 dzień (3 sierpnia)    
Przejazd słynną i niezwykle malowniczą trasą widokową wzdłuż wybrzeża Pacyfiku: misja hiszpańska, plaża słoni morskich, las z sekwojami, przystanki na punktach widokowych trasy, która uważana jest za jedną z największych atrakcji turystycznych Kalifornii. Nocleg.
9 dzień (4 sierpnia)    
W drodze do do Los Angeles przejazd przez Malibu (wille celebrytów) i Santa Monika, a w „Mieście Aniołów” najsłynniejsze miejsca czyli Beverly Hills, miejsce wręczania Oscarów, Aleja Gwiazd, napis Hollywood. Nocleg w Las Vegas przy „Strip” (2 noce).
10 dzień (5 sierpnia)    
Las Vegas, Zwiedzanie miasta: Strip- najwspanialsze kasyna, tańczące fontanny, pokazy, przedstawienia i inne atrakcje, czas wolny. W tym dniu istnieje możliwość zorganizowania wycieczki fakultatywnej do Death Valley (dodatkowy koszt $ 130) lub doliny Ognia (dodatkowy koszt $80). Nocleg.
11 dzień (6 sierpnia)    
Przejazd fragmentem historycznej "Route 66" oraz pobyt w Grand Canyon (cud natury nr 1 na świecie) od strony południowej. Spacer po Szklanej kładce na wysokości 1200 m, (możliwe jest lądowanie helikopterem na dnie Kanionu oraz przepłyniecie tratwą po rzece Kolorado dodatkowy koszt około $250). W zależności od czasu możliwe są przystanki na dodatkowych punktach widokowych południowej krawędzi. Nocleg (2 noce w tym samym hotelu).
12 dzień (7 sierpnia)    
Rano przejście niesamowitym Kanionem Antylopy, następnie punkty widokowe na: słynny zakręt rzeki Kolorado, Zaporę Glen i Jezioro Pawella. W południe przejazd do Parku Narodowego Bryce, a tam spacer wzdłuż krawędzi tego niesamowitego kanionu.
13 dzień (8 sierpnia)    
Od Monument Valley przez Canyonlands do Arches Canyon czyli przejazd przez krainę kanionów i tereny rezerwatu Indian Navaho. Przystanki, spacery, zdjęcia w najciekawszych miejscach "Dzikiego Zachodu", wioska (skansen) pionierów, niesamowite pejzaże! Nocleg.
14 dzień (9 sierpnia)    
Przejazd przez Góry Skaliste z postojami na sesje zdjęciowe, m in. Kanion początkowego biegu rzeki Kolorado, Miasteczko górników srebra. nocleg.
15 dzień (10 sierpnia)    
Przejazd przez Wielkie Równiny oraz postój w St.Louis nad rzeką Mississippi, a tam punkt widokowy na "Bramę na Zachód" najwyższy na świecie pomnik symbolizujący jednocześnie granicę Wschodu z Zachodem USA, nocleg.
16 dzień (11 sierpnia)    
Całodzienna podróż powrotna z częstymi przystankami. Podsumowanie wycieczki ,przegląd zdjęć ,przypomnienie każdego dnia, wspomnienia miłych wrażeń. Przyjazd na miejsce do Nowego Jorku w godzinach wieczornych (8-10pm).

Cena zawiera:

- Transport, przejazdy, autostrady, parkingi,
(Wyjazdy organizowane są klimatyzowanymi, podwyższanymi minibusami wyposażonymi w TV,CD, bagażnik)
- Realizację programu zwiedzania z polskim przewodnikiem/pilotem,
- Organizację noclegów, biletów, programu pobytu,
- W niektórych hotelach śniadania kontynentalne (minimum 9 śniadań).
- 15 noclegów ( informujemy, że w pokojach hotelowych są przeważnie dwa duże łóżka dwuosobowe ) oraz WSZYSTKIE BILETY WSTĘPU do parków, kanionów ( wstępy wymienione poniżej lub obok w rubryce „Uwagi Dodatkowe “):
$ 2700- na osobę jeśli śpią 2 osoby w pokoju,
$ 2550- na osobę jeśli śpią 3 osoby w pokoju,
$ 2500- na osobę jeśli śpią 4 osoby w pokoju
$ 3500-na osobę jeśli śpi 1 osoba w pokoju

Cena nie zawiera:

- Biletów dotyczących przelotu helikopterem nad Grand Canyon,
- Pozostałego wyżywienia (ok. $15-$20 na dzień) szybkie bary, bufety, restauracje, zakupy w sklepach typu "Supermarket",
- Kosztów osobistego ubezpieczenia medycznego,
- Dodatkowych atrakcji i własnych wydatków,
- Zwyczajowych napiwków dla kierowcy,
- Wycieczek fakultatywnych (dodatkowo organizowanych wyłącznie na życzenie uczestników): $130 Death Valley, $80 Dolina Ognia

Uwagi dodatkowe

Dodatkowe koszta na osobę :
Powyższa cena ZAWIERA koszty biletów wstępu do wszystkich wymienionych obok atrakcji czyli: Parki Narodowe: Badlands,Yellowstone,Yosemite, Wielki Kanion Kolorado i szklana kładka nad Wielkim Kanionem, Antelope Canyon, Kaniony Bryce i Arches, Pomniki Głów Prezydentów i Szalonego Konia, Las z Sekwojami, Przejazd tramwajem linowym po wzgórzach San Francisco, Alcatraz lub rejs po Zatoce San Francisco, Wszystkie Punkty widokowe, misja hiszpańska, wodospad w Idaho oraz wszystkie inne Parki i pomniki przyrody na trasie wycieczki.
W przypadku niewykorzystania przez uczestnika któregoś biletu koszty za niego zostaną zwrócone. Wstępy do atrakcji poza tymi przez ,które musimy przejechać NIE SĄ OBOWIĄZKOWE!
Informujemy, ze noclegi organizowane są w zróżnicowanych hotelach lepszej klasy turystycznej np. typu Super 8, ,Quality Inn, LaQuinta, Rodeway inn, Guesthouse inn & suites, z ocenami klientów ok. 3.5-4.2 na 5 punktów, a także kilkugwiazdkowe i „klimatyczne” związane z regionem w którym przebywamy. Wszystkie hotele są czyste. W większości na wyposażeniu są lodówki, kuchenki mikrofalowe, suszarki do włosów, baseny do pływania (na zewnątrz) w niektórych jackuzzi. W każdym pokoju jest klimatyzacja, ręczniki, szampon, mydło, TV.
UWAGA! Dla wygody oraz komfortu wszystkich uczestników restrykcyjnie będą przestrzegane ograniczenia dotyczące ILOŚCI bagażu oraz WIELKOŚCI bagażu !!!
Każda osoba dorosła może zabrać maksymalnie 20 kg bagażu (za bagaż od 21 kg pobierana będzie dopłata $25 za każde 5kg) + bagaż podręczny do 8 kg.
(praktycznie w każdym hotelu są pralki). Nie będą zabierane torby lub walizki, których gabaryty będą większe aniżeli wymiary podane obok wg wzoru: długość bagażu + wysokość bagażu + szerokość bagażu = ok.130 cm (52 in.) Przykład: długość 80cm, szerokość 30 cm, wysokość 20cm czyli 80+30+20=130cm

Co zalecamy zabrać?

•    suchy prowiant na 1-szy dzień,
•    strój i ręcznik kąpielowy (w większości hoteli jest basen),
•    aparaty fotograficzne, kamery video, zapasowe baterie i karty pamięci (średnia ilość zdjęć, które wykonują uczestnicy wynosi ok. 3 tysiące na osobę),
•    znaczki pocztowe,
•    ciepłą bluzę,
•    pelerynę przeciwdeszczową,
•    wygodne obuwie,
•    NIE więcej niż jedną koszulkę z krótkim rękawkiem na dzień (w czasie wycieczki jest czas na zakupy),
•    nakrycie na głowę (ochrona przed słońcem),
•    uśmiech i pozytywne nastawienie na relaks i wypoczynek!

- ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY PROGRAMU ZWIEDZANIA (KOLEJNOŚĆ ODWIEDZANYCH MIEJSC LUB TP.)  Z POWODU NIEPRZEWIDZIANYCH OKOLICZNOŚCI, ALBOWIEM BIURO TURYSTYCZNE NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYDARZENIA NA TRASIE SPOWODOWANE PRZYCZYNAMI NIEZALEŻNYMI OD ORGANIZATORA

WRÓĆLUFTHANSA
LOT
APPLE VACATIONS
ITAKA