WYCIECZKI


WASHINGTON D.C & BALTIMORE, GROTY W VIRGINII - WYCIECZKI 2-DNIOWE

Zamów wycieczkę   Zobacz opis wycieczki
DZIEN 1:
Wyjazd o godz. 6.00 rano z przed “Polonez.” Przejazd przez stany: Nowy Jork, New Jersey, Delaware i Maryland do Baltimore. Zwiedzanie centrum miasta m.in. wyjazd na taras widokowy, spacer po bulwarze przy przystani jachtowej, dla chętnych wejście na statek  “Constallation.”-ostatni wojenny okręt żaglowy USA. Nastepnie udamy sie do Arlington  w stanie Virginia. Znajduje się tu Cmentarz Narodowy Arlington – miejsce spoczynku wybitnych osobistości. Przystaniemy przed grobowcem rodziny Kennedy. Zobaczymy zmianę warty przy Grobie Nieznanego Zolnierza oraz Amfiteatr. Przejazd do słynnych grot- Luray Caverns. Największych i najpopularniejszych grot we wschodniej Ameryce. Zobaczymy wspaniałe twory natury:stalaktyty, stalagmity, kolumny. Odwiedzimy Muzeum Starych Samochodów i Powozów. Czas wolny na zakup pamiątek.Obiadokolacja.
 
DZIEN 2:
Godzina 7:00 pobudka, 7:30 kontynentalne śniadanie. Godzina 8:00 wyjazd z motelu.
Przejazd do stolicy USA- Washington DC. Zwiedzanie rozpoczniemy od Bazyliki Niepokolanego Poczęcia. Zbudowana w kształcie krzyża przepiękna bazylika, przypomina o oddaniu i wierze amerykańskich katolikow. Odwiedzimy Kosciόł Głόwny, gdzie znajduje się m.in. kaplica Matki Boskiej Częstochowskiej. Następnie Pomnik Lincolna, zbudowany na wzόr swiątyni doryckiej, otoczony fasada kolumn. Zrobimy zdjęcia ogromnego posągu przedstawiającego postać zamyślonego A. Lincolna. Przejdziemy do Pomnikόw Bohaterόw Wojny Wietnamskiej i Koreańskiej, będących wspomnieniem poległych żołnierzy amerykańskich. Obejrzymy Biały Dom ( z zewnątrz ) – neoklasycystyczna siedzibę prezydentόw USA. Został wybudowany w 1800 roku według projektu irlandzkiego imigranta J. Hobana. Przespacerujemy się po Parku Lafayette, w ktόrym wznosi się wykonany z brązu pomnik T. Kosciuszki. Przejazd do National Air & Space Museum ( Muzeum Astronautyki i Lotnictwa). Zwiedzanie sal, w ktόrych zgromadzono stare samoloty, modele oraz autentyczne statki kosmiczne, skafandry astronautόw. Znajduje się tu m.in. aeroplan braci Wright oraz samolot Spirit of St. Louis Ch. Lindbergha, przypominający o pierwszym locie nad Atlantykiem. Miłośnikom natury proponujemy dotknięcie ( na szczęście ) prawdziwej skały Księżyca. Zobaczymy rόwnież symbol stolicy Kapitol ( z zewnątrz )- siedzibę Kongresu. Charakterystycznym elementem neoklasycznego gmachu jest potężna kopuła zwieńczona pomnikiem wolności. Powrόt do Nowego Jorku.
 
Swiadczenie wliczone w koszt wycieczki:
- opieka polskojezycznego przewodnika
- przejazd klimatyzowanym autokarem z tv, video
- 1 obiad w formie bufetu (1-go dnia)
- 1 sniadanie kontynentalne (2-go dnia)
- zakwaterowanie w motelu w pokojach 2-osobowych
 
Cena wycieczki NIE obejmuje:
- biletu wstepu do grot w Virginii $20 od osoby
- napiwkow dla kierowcy i przewodnika, i w restauracji
 
INFORMACJE DODATKOWE:
 
WYJAZD:
5:45 rano - zbiorka uczestnikow przed agencjia „Polonez” 159 Nassau Ave, Brooklyn
6:00 rano - odjazd autokaru
6:10 rano - odbior uczestnikow z Manhattanu – rog Canal Street/ Broadway – tylko     
                    wczesniej zgloszone osoby!!!
6:20 rano – odbior uczesnikow ze stacji paliw EXXON w New Jersey (druga stacja po        
                    prawej stronie za Holland Tunnel) – tylko wczesniej zgloszone osoby!!!             
 
Podczas jazdy przewidziana jest przerwa sanitarno-fizologiczna.
Uczestnicy wycieczki oplacaja w autokarze po $20 na czesciowe pokrycie kosztow biletow wstepu do grot i muzeum w Virginii.                       
 
POWROT:
Przewidywany czas powrotu okolo godz. 9-10 wieczorem (uzalezniony od ruchu i warunkow panujacych na trasie).
W drodze powrotnej mozliwosc zatrzymania sie na stacji paliw EXXON w New Jersey i na Manhattanie (Canal Street i Broadway).
 
Uwaga! Biuro zastrzega mozliwosc zmiany kolejnosci zwiedzania i miejsca noclegu.
              Kolejnosc pelnej wplaty decyduje o miejscu w autokarze.
 
Co warto zabrac na wycieczke: kamere video, aparat fotograficzny, baterie i filmy na zmiane, lornetke, wygodne obuwie na zmiane, ciepla odziez ( sweter, bluze lub polar ), kurtke nieprzemakalna, mala poduszke do spania w podrozy, znaczki pocztowe, karty telefoniczne, dobry humor.
 
REZERWACJA I ZAKUP WYCIECZKI ROWNOZNACZNE SA Z AKCEPTACJA WARUNKOW UCZESNICTWA W WYCIECZKACH ORGANIZOWANYCH PRZEZ POLONEZ TOUR SERVICE INC., KOPIA WARUNKOW UCZESNICTWA DOSTEPNA JEST W BIURZE POLONEZ TOUR SERVICE INC. PROSIMY ZAPOZNAC SIE Z JEJ TRESCIA.