WYCIECZKI


WYBRZEŻE STANU MAINE (3 dni) - WYCIECZKI WIELODNIOWE

Zamów wycieczkę   Zobacz opis wycieczki
PIERWSZY DZIEŃ:

Zbiórka uczestników przed biurem "POLONEZ Tour Inc." 159 Nassau Ave. Brooklyn NY o godz 4.45 rano. Wyjazd o godz. 5.00. Przejazd przez stany Nowej Anglii (Connecticut, Massachusetts, New Hampshire, Maine). Po drodze   przerwa na śniadanie. Zwiedzanie rozpoczniemy od najstarszej brytyjskiej osady w Ameryce Pn., która otrzymała prawa miejskie w1639 - York Village. W czasie spaceru zobaczymy szereg bardzo dobrze zachowanych obiektów z XVIIIw. Zwiedzimy "słynne" więzienie Old Gaol z 1719 r. będące jednym z najstarszych budynków publicznych w USA aobecnie muzeum historii purytańskich rządów Brytyjczyków. Następnie udamy się do Portland - największego miasta w Maine. Zwiedzimy z przewodnikiem historyczne obserwatorium, z którego roztaczają się piękne widoki na zatokę, wejście do portu i miasto. Czas wolny na zwiedzanie wiktoriańskiej dzielnicy Old Port według własnego pomysłu (zakup pamiątek). Następnie popłyniemy statkiem w 1,5 godzinny rejs po Zatoce Casco, podczas którego można obserwować foki. Obiadokolacja.Przejazd na nocleg.

DRUGI DZIEŃ:
Po śniadaniu w motelu wyjazd do jedynego w Nowej Anglii Parku Narodowego Acadia. Zobaczymy najczęściej fotografowaną latarnię morską Maine - Bass Harbor Head Lighthouse. Wjedziemy na górę - Cadillac 510m n.p.m. będącą najwyższym punktem na amerykańskim wybrzeżu Atlantyku. Spacerując po szlakach będziemy podziwiać spektakularne widoki na ocean, jeziora, żurawinowe wyspy... Zobaczymy Fiord Somes Sound - jedyny na wybrzeżu USA.Następnie udamy się do niezwykłego miasteczka flisaków i wielorybników - Bar Harbor. Pospacerujemy urokliwymi uliczkami, zakupimy pamiątki. Proponujemy skosztowanie wyśmienitych krabów (lobsters), z których słynie stan. Popłyniemy statkiem w rejs po Zatoce Frenchman's, skąd będziemy podziwiać  bogactwo natury. Powrót do motelu o zmierzchu.

TRZECI DZIEŃ:
Śniadanie kontynentalne. Dzisiaj pojedziemy do miejscowości Kennenbunkport - gdzie zobaczymy z autokaru letnią rezydencję Prezydenta George W. Bush. Krótki spacer po mieście. Powrót do Nowego Jorku w późnych godzinach wieczornych.

Życzymy niezapomnianych wrażeń!

Świadczenia zawarte w cenie:

- opieka polskojęzycznego pilota - przewodnika
- przejazd klimatyzowanym autokarem z wc, video
- 2 śniadania kontynentalne
- 2 obiady w formie bufetu ( pierwszy i trzeci dzień)
- 2 noclegi w pokoju 2.os z łazienką i tv

Świadczenia nie zawarte w cenie:

- koszty wstępów: na statki: 1 dzień - $20, 2 dzień - $20, Portland Observatory $10, York Village $5
- napiwki dla kierowcy i przewodnika oraz w restauracjach

Co należy zabrać w podróż:

aparat fotograficzny, kamerę video, zapasowe baterie i filmy, lornetkę, kurtkę przeciwdeszczową, ciepłą odzież (sweter, bluza lub polar), długie spodnie, wygodne obuwie typu addidas, małą poduszkę do spania w podróży, znaczki pocztowe, dobry humor.

 Uwaga!

- Kolejność realizacji punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie
- Wybór miejsca w autokarze uzależniony jest od kolejności pełnej wpłaty!
 

CO NALEZY ZABRAC W PODROZ: kamere video, aparat fotograficzny, baterie i filmy na zmiane, lornetke, wygodne obuwie, ciepla odziez (swetr, bluze lub polar), mala poduszke do spania w podrozy

REZERWACJA I ZAKUP WYCIECZKI ROWNOZNACZNE SA Z AKCEPTACJA WARUNKOW UCZESTNICTWA W WYCIECZKACH ORGANIZOWANYCH PRZEZ POLONEZ TOUR SERVICE, INC. KOPIA WARUNKOW UCZESTNICTWA DOSTEPNA JEST W BIURZE POLONEZ TOUR SERVICE, INC. PROSIMY ZAPOZNAC SIE Z JEJ TRESCIA.